SEMINARIA

   


GRYWALIZACJA. Wejdź z nami do GRY!

Koło Naukowe "HR-owców" zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką grywalizacji do udziału w seminarium, które odbędzie się 1 czerwca br. (poniedziałek) w sali 233F Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (godz.11.40-13.20).

Główną prezentację pt.: "Gra o Dystrykt – bliżej Klienta, czyli grywalizacja w procesie transformacji sprzedaży" poprowadzi Pani Iga Francuz z Wydziału Zarządzania Kompetencjami firmy Orange, która przybliży nam najważniejsze założenia projektu oraz przedstawi firmę jako miejsce pracy.

Mechanizmy gier stosowane w praktyce zostaną także omówione w prezentacjach: "Grywalizacja jako przykład eksperymentu w obszarze HR", "Studencka przygoda z grywalizacją".

link do plakatu

 

Employer branding

Koło Naukowe "HR-owców" zaprasza na spotkanie z praktykami z zakresu employer brandingu.

19 maja 2014 r. (poniedziałek), w auli B, o godz. 15.10-16.40 wystąpią:

  • Tomasz Polewczyński - MJCC Employer Branding Consultants, "Tworzenie i realizacja strategii employer branding"
  • Gabriela Plencler-Borecka – Capgemini Poland, "Ambasador Capgemini"
  • Łukasz Trzeszczkowski – PZU, Grupa PZU jako pracodawca przez duże "p"

Podczas seminarium wprowadzimy uczestników w świat employer brandingu. Pokażemy jak tworzyć dobre strategie budowania wizerunku pracodawcy. Zaprezentujemy najlepsze polskie i zagraniczne przykłady. Planujemy interaktywny charakter spotkania.

link do plakatu

 

Odkryj razem z nami tajniki motywowania pracowników!

Koło naukowe "HR-owców" działające przy Katedrze Zarządzania Organizacjami serdecznie zaprasza studentów do wzięcia udziału w bezpłatnym seminarium naukowym poświęconym tematyce motywowania pracowników.

Seminarium odbędzie się w poniedziałek 20 maja br. w sali 233F Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Zaproszeni prelegenci przedstawią prezentacje zatytułowane:

  • "Informacja zwrotna jako narzędzie motywowania pracowników"
  • "Motywowanie poprzez coaching - case study"

Nie może Cię tam zabraknąć!
Czekamy na Ciebie!

Koło naukowe "HR-owców"

 

SEMINARIUM: Inwestowanie w kapitał ludzki

Ponad 200 lat temu Benjamin Franklin zauważył, że inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. W dzisiejszej gospodarce opierającej się na know-how stwierdzenie to stało się jeszcze bardziej aktualne. Aby przybliżyć Państwu tematykę inwestowania w kapitał ludzki, zapraszamy na seminarium organizowane przez Studenckie Koło Naukowe "HR-owców", które odbędzie się 1 czerwca 2012 roku w auli budynku B w godzinach 9:50-11:20.

Na seminarium zaproszono ekspertów-praktyków, którzy przybliżą tematykę z czterech obszarów inwestowania w kapitał ludzki.

Seminarium otworzy Pani Maria Bartoszek - główny specjalista w Biurze Rekrutacji i Szkoleń firmy ArcelorMittal, która poprowadzi wykład z zakresu rozwoju pracowników. Firma ta od wielu lat zdobywa szereg tytułów: Top Employer, Odpowiedzialny Pracodawca czy Solidny Pracodawca, dzięki czemu słuchacze zapoznają się z najlepszymi praktykami na rynku.

Następnie seminarium poprowadzi Pani Katarzyna Śliwa-Szajor, która jest kierownikiem Oddziału Zarządzania Personelem Biura Dyrektora Generalnego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Jej prezentacja poświęcona będzie systemowi podnoszenia kwalifikacji zawodowych w służbie cywilnej.

Kolejna prelegentka Pani Joanna Cybulska - dyrektor MSP Pakt, opowie o blaskach i cieniach projektów EFS dofinansowanych ze środków unijnych. Firma ta jest ekspertem w wyżej wymienionej tematyce i do dnia dzisiejszego przeprowadziła ponad 600 szkoleń, w których uczestniczyło prawie 10 tysięcy osób.

Spotkanie zamknie prezentacja Pani Anny Orlikowskiej - Senior Business Managera w Centrum Szkoleń ING Bank Śląski, która przybliży metody skutecznego rozwijania kompetencji w banku. Firma ta otrzymała tytuł Top Employer 2012.

Serdecznie zapraszamy!

Patroni Medialni: spinacz, dlastudenta.pl

SEMINARIUM "NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ!
REKRUTACJA I SELEKCJA BEZ TAJEMNIC!"

Dnia 9 maja 2011 roku Koło Naukowe "HR-owców" Uniwersytetu Ekonomicznego wraz z Kołem Naukowym "CanMore" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowało seminarium poświęcone tajnikom rekrutacji i selekcji. Zaproszono ekspertów-praktyków, którzy poruszyli wiele niezmiernie ciekawych tematów.

Pani Magdalena Kalitan - Kierownik Oddziału Katowice Manpower Polska przedstawiła problematykę budowania ścieżki kariery w dobie Human Age.

Pan Piotr Rzebko (Konsultant ds. ePR) oraz Pani Aleksandra Paszkiewicz (Specjalista ds. personalnych) z firmy WorkExpress, zaprezentowali metody wykorzystywania mediów społecznościowych w procesie rekrutacji pracowników.

W dalszej części seminarium Pan Marek Drąg (Specjalista ds. rekrutacji i szkoleń z firmy Filar Doradztwo Personalne) zapoznał uczestników z metodami stosowanymi przez psychologów w trakcie selekcji kandydatów.

Ostatnie wystąpienie dotyczyło problemu stresu kandydata podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Panie Katarzyna Łechtańska (Specjalista ds. rekrutacji) oraz Magdalena Skiba (Specjalista ds. personalnych) z ArcelorMittal Shared Service Centre Europe Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej, przybliżyły w bardzo interesujący sposób m.in. metody radzenia sobie z tym rodzajem stresu.

Koła Naukowe: "HR-owców" oraz "CanMore" składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i czynny udział wszystkim prelegentom, uczestnikom seminarium i patronom medialnym!

SEMINARIUM "NIE POLUJE NA CIEBIE ŁOWCA GŁÓW?!
REKRUTACJA I SELEKCJA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ"

Dnia 13 maja 2010r. Koło Naukowe "HR-owców" zorganizowało seminarium poświęcone tematyce rekrutacji i selekcji. Zaproszono ekspertów-praktyków z firm: ista Shared Services Polska Sp. z o. o., eduPartners Szkolenia i Doradztwo Sp. J., Grupa Pracuj Sp z o.o.

Pani Angelika Śniegocka - Dyrektor Działu Personalnego ista Shared Services Polska Sp. z o. o. przybliżyła uczestnikom seminarium jak uniknąć najgroźniejszych pułapek na obecnym rynku pracy.

Pani Jolanta Krawczyk - Prezes eduPatners Szkolenia i Doradztwo Sp. J., przedstawiła metody absolutne, jakie pracodawca może wykorzystać w procesie selekcji, diagnozując potencjał kandydatów.

Przedstawicielki Grupy Pracuj: Pani Karolina Szyndzielorz (Kierownik Regionalnego Biura Sprzedaży) oraz Pani Agata Bógdoł - Kuc (Key Account Manager) zaprezentowały internet jako skuteczne narzędzie, które może służyć do komunikacji z potencjalnymi pracodawcami.

W procesie rekrutacji i selekcji istotne jest aby kandydat do pracy był zmotywowany wewnętrznie, co pomoże mu osiągnąć postawiony cel. Dr Alicja Winnicka - Wejs, pracownik Katedry Zarządzania Organizacjami przybliżyła uczestnikom temat motywacji autotelicznej.

Koło Naukowe "HR-owców" składa serdeczne podziękowania prelegentom i uczestnikom seminarium.